Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Rytuał picia herbaty
Rytuał picia herbaty

Zielona herbata pochodzi ze wschodniej Azji i bezsprzecznie przywodzi na myśl kraj kwitnącej wiśni. Japonia stosunkowo wcześnie odkryła herbatę względem reszty świata, a wynikało to z bliskiego sąsiedztwa Chin, gdzie uprawiano ją w południowej części kraju. Początkowo traktowana była jak lekarstwo i nikt nie wiązał jej z piciem dla przyjemności.

Japońska sztuka parzenia herbaty to przede wszystkim przeżycie duchowe i estetyczne. Nie jest to zwykłe spożywanie napoju, ale rodzaj ceremonii o uroczystym i podniosłym charakterze. Źródła historyczne nie są w tym temacie jednomyślne, niemniej wiele z nich podaje, że w japońskim okresie historycznym Kamakura (XII wiek) japońscy mnisi i badacze zaczęli coraz częściej podróżować do Chin, a pierwszą osobą, która powiązała picie zielonej herbaty z filozofią ZEN był mnich Eisai. To właśnie On po powrocie do Japonii obmyślił cały rytuał przygotowywania naparu. Japońska ceremonia parzenia herbaty była początkowo związana z obrzędami świątynnymi. Dawniej mnisi popijali herbatę, aby nie zasnąć podczas wielogodzinnych sesji medytacji. Nadmienić trzeba, że kluczowym składnikiem zielonej herbaty jest kofeina, która jest znanym środkiem pobudzającym, jednak nie ma jej tyle co w kawie.

Ceremonia parzenia herbaty to nie tylko efektowne jej nalewanie i przelewanie, ale przede wszystkim przestrzeń do spotkania, rozmowy i okazania gościnności. Obecnie jest ważnym elementem kultury ZEN, która powiązana jest z estetyczną koncepcją widzenia świata. Prawdziwe zrozumienie rytuału picia herbaty przyjdzie jednak, gdy doświadczymy go sami, niekoniecznie w Japonii. Przygotuj własną ceremonię w domowym zaciszu - spokojnie, z namysłem zaparz herbatę w samotności lub z bliską osobą, bez pośpiechu, kultywując nastrój medytacji, refleksji. Wyłącz telefon, włącz muzykę - może dźwięki natury lub jazz?
Uczyń z picia herbaty rytuał i pozwól, aby myśli skupiły się na tej właśnie chwili. Zobaczysz, że wtedy wszystko smakuje inaczej.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie możesz odkrywać pyszne i aromatyczne smaki herbat. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem zielonej herbaty, czy też eksperymentujesz z różnymi rodzajami, mamy coś dla każdego. Herbaty w naszym sklepie to nie tylko napoje, to także możliwość znalezienia chwili spokoju i relaksu w trakcie intensywnego dnia. Odpocznij, rozkoszuj się aromatami i korzystaj z dobroczynnych właściwości herbaty.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu In the mood i odkrywania świata herbaty. Twój ulubiony smak czeka na Ciebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl